image

Blog

Všechny příspěvky

 • OsmAnd 0.7.2

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on {0}květen|{1}května 01, 2012.

  info.png

  OsmAnd 0.7.2 přináší několik změn. Nová verze již nepodporuje staré offline mapové rastrové podklady, je potřeba stáhnout všechny znovu z důvodu změny formátu.

  Štítky: aktualizace

  Číst dále


 • OsmAnd 0.7.1

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on bře 07, 2012.

  info.png

  OsmAnd 0.7.1 přináší především Live Tracking (Přímý přenos pozice), který pravidelně odesílá souřadnice na webový server, kde je lze dále zpracovávat.

  Štítky: aktualizace

  Číst dále


 • Zobrazení: Barva tras

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on bře 02, 2012.

  info.png

  Naše další aktualita se týká … hádejte … ano, správně barev. Máme zde novou barvu, tentokrát v podobě oranžově vybarvených prošlých nebo navigačních tras. Zapnutí zvýrazněné barvy lze provést zapnutím volby Nastavení -> Zobrazení -> Use fluorescent overlays.

  Štítky: navigace , trasy , barvy

  Číst dále


 • Barevné upozornění na odbočku

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on úno 24, 2012.

  info.png

  Autoři se nám, zdá se, zhlédli v barvách a to je jistě dobře. Nejenže se nedávno objevil nový vektorový vykreslovač high-contrast-roads, který parádně zvýrazňuje cesty při navigaci po silnicích, ale nyní se objevily také nové barevné výplně navigačních šipek, které upozorňují na příští odbočku.

  Štítky: navigace , barvy

  Číst dále


 • Barvy navázány na zálohy

  Doba čtení: 3 minut

  Posted in Novinky on úno 22, 2012.

  info.png

  Možná si vzpomínáte, jak jsem v návodu na aktualizaci offline dat popisoval barvy stahovaných mapových podkladů. Také jsem si trochu posteskl, že při odzálohování mapy před aktualizací dojde ke zrušení této barevné funkcionality. Naštěstí byly kritiky vyslyšeny a nyní se barvy trochu rozšiřují.

  Štítky: offline mapy , barvy

  Číst dále


 • Live tracking [3]: Trasujeme nejen česky

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Návody on úno 09, 2012.

  navod.png

  Protože mám vazbu na Pavola, jednoho z vývojářů, jemuž také touto cestou děkuji za odezvu, zeptal jsem se ho, zda se nebude něco na výstupu měnit a byl jsem ujištěn, že určitě ne. Rozhodl jsem se tedy dokonat dílo vlastními silami. Zdá se, že se to podařilo a skript funguje v českém prostředí i s případným českým datumem.

  Štítky: trasy , vývoj , live tracking

  Číst dále


 • Live tracking [2]: Hrajeme si s výstupem

  Doba čtení: 5 minut

  Posted in Návody on úno 07, 2012.

  navod.png

  Minule jsem s pomocí wiki předvedl, jak je možné přenášet data o pozici do Google dokumentů a na konci článku jsme se s mírným zpožděním dozvěděli, že byl i opraven bug s omezením rozlišení, což zase ale navíc přineslo problém s desetinnou tečkou. S tím jsme se ale už poprali v minulém článku. Dnes se podívejme, jak si výstup na mapu ještě vylepšit. Bude nás zajímat rychlost, čas a profil.

  Štítky: online , trasy , live tracking

  Číst dále


 • Live tracking [1]: Ukládání trasy na web

  Doba čtení: 4 minut

  Posted in Návody on úno 06, 2012.

  navod.png

  V nedávné vývojové verzi se objevila možnost online záznamu trasy pomocí webové služby. Je tak možné si pozici třeba jen zaznamenávat pro případné pozdější využití, nebo sledovat online pohyb na mapě, případně použít jinou nebo napsat vlastní aplikaci pro použití záznamů.

  Štítky: online , trasy , live tracking

  Číst dále


 • Offline vrstevnice 20 m

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Návody on led 21, 2012.

  vrstevnice.png

  Zatím byly offline mapy OsmAndu orientovány spíše na silnici, a cyklistům a pěším nedopřávaly takový komfort, který by si zasloužili. To se ale mění. Nyní je možné si do mapy nahrát separátní mapu vrstevnic. Sice jen s rozlišením 20 metrů, ale lepší než nic, no ne?

  Štítky: offline mapy , openmaps , turistika , vrstevnice

  Číst dále


 • OsmAnd Ski: hurá na hory!

  Doba čtení: 4 minut

  Posted in Návody on led 20, 2012.

  ski.png

  Na marketu se objevila offline mapa sjezdovek pro navigaci OsmAnd. Samotná mapa se získá přes modul OsmAnd-ski, který se instaluje jako samostatný program a objeví se tak po instalaci v menu. Po dokončení instalace se musí program spustit a teprve přes jeho rozhraní se stahuje mapa do mobilního zařízení. Mapa má velikost přibližně 11MB a dá se stáhnout i přes pomalou linku.

  Štítky: offline mapy , navigace , profily , sport , lyžování , zimní

  Číst dále