image

Blog

Všechny příspěvky

 • Jak nezabloudit v lese

  Doba čtení: 8 minut

  Posted in Návody on srp 08, 2012.

  navod.png

  OsmAnd není jen navigace pro nalezení cíle autem, na kole nebo kolobce, stejně tak dobře se může hodit pro cestování pěškobusem. Samozřejmě se cestování odvíjí od kvality mapových podkladů. Pro cestování po silnici už jsou OSM mapy dost dobře vybavené, ale poslední dobou už mapy disponují i mnoha cestami a lesními pěšinami, a pokud ne, není problém si své oblíbené oblasti případně dokreslit nebo opravit. Pak už můžeme vzít hůl do ruky, batoh s lahváčema na záda a vyrazit do přírody.

  Štítky: GPX , navigace , turistika , MyTracks , TrekBuddy , vrstevnice

  Číst dále


 • Rozlišení map a jejich detaily

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Návody on srp 07, 2012.

  navod.png

  Mapu běžně přibližujeme a oddalujeme, díky multidotykům dnes už i velice intuitivně, ale co vlastně které rozlišení v OsmAndu zobrazuje? Na to nám odpoví tento krátký přehled, s kterým bude lehce souviset příští článek.

  Štítky: turistika , uživatelské rozhraní

  Číst dále


 • Změna hlavní obrazovky

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Novinky on srp 01, 2012.

  info.png

  Další novinky z připravované verze 0.8.2, mimo již uvedené, by měly ulehčit nastavení. Nebude tak potřeba pro nastavení některých funkcí nebo třeba jen jejich aktivování, hledat v menu, ale bude možné funkci zapnout/nastavit přímo na hlavní obrazovce. Stejně tak bude možné nastavení informačních bublin v pravé i levé horní části.

  Štítky: GPX , vývoj , uživatelské rozhraní

  Číst dále


 • Výběr navigační služby

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Návody on čer 26, 2012.

  navod.png

  Pokud nás příliš neomezují datové tarify, není důvod (alespoň občas) nevyužít pro výpočet trasy také online navigační služby. Zvláště pro dlouhé trasy, na které zatím OsmAnd nemá offline routovač tak výkonný, je to dokonce téměř nutnost (když pominu GPX). Ale kterou navigační službu vybrat třeba na kolo? Nebo kterou je možné použít mimo Evropu? Vše se dozvíte z přiložených tabulek.

  Štítky: navigace , nastavení , navigační služby

  Číst dále


 • Název aktuální silnice

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on čer 24, 2012.

  info.png

  Jednu novinku připravované příští verze (zřejmě 0.8.2) OsmAndu již známe. Je to zobrazení názvu dálnice, silnice či ulice, kterou právě projíždíme při navigaci, v doposud nevyužité části horní lišty, mezi ikonou pro výběr směru (kompasem) a ikonou pro výběr mapy. Zde se bude zobrazovat název nebo číslo silnice (případně obojí) jak je vidět na přiložených obrázcích.

  Štítky: navigace

  Číst dále


 • Novinky verze 0.8.1 v rychlém testu

  Doba čtení: 4 minut

  Posted in Recenze a testy on čer 17, 2012.

  znacka50.png

  Otestoval jsem novinky poslední publikované verze 0.8.1, abych se dozvěděl zda opravdu fungují anoncované velice zajímavé novinky, a řekl bych, že výsledky jsou většinou výborné. Ale začnu tím co se mi nelíbilo, ať to mám rychle za sebou, a mohu se věnovat tomu, co bylo bezva.

  Štítky: pruhy , limity

  Číst dále


 • OsmAnd 0.8.1

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on čer 17, 2012.

  znacka50.png

  Vydána aktualizovaná verze OsmAnd a přináší vedle nějakých oprav i zajímavé nové funkce.

  Štítky: aktualizace , parkování , pruhy , radary , modul

  Číst dále


 • Parkovací asistent [modul]

  Doba čtení: 5 minut

  Posted in Návody on čer 04, 2012.

  parking.png

  Dnes se podíváme na jednu z připravovaných novinek OsmAndu a to Parkovacího asistenta. No on se vlastně modul takto nejmenuje, ale jmenuje se Místo parkování. Mně se ale víc líbí název Parkovací asistent a tak ho budu dále používat. Nakonec do finální verze se může ještě lecos změnit, takže na názvu příliš nezáleží.

  Štítky: navigace , parkování , modul

  Číst dále


 • OsmAnd 0.8 vydán

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on čer 29, 2012.

  info.png

  Všechny důležité novinky nově vydané verze OsmAnd jsme si již představili v minulém článku o změnách v této verzi a předminulém článku o novém správci modulů, takže jen dnes přidám oficiální informace o tom, co přináší tato verze. Současně s touto verzí jsem také aktualizoval stránku se screenshoty OsmAndu a tak jsou uloženy nyní lokálně (dříve se přebíraly z domovské stránky OsmAnd a načítání bylo dost pomalé) a jsou aktuální.

  Štítky: aktualizace

  Číst dále


 • Blíží se vydání OsmAnd 0.8

  Doba čtení: 4 minut

  Posted in Novinky on čer 26, 2012.

  ico Blíží vydání OsmAnd 0.8, proto jsem se zběžně podíval na to, co se od minulé verze změnilo, a byl jsem docela mile překvapen. V první řadě se nám vrátila offline navigace, což ale postřehli pouze ti, kdo používají vývojovou verzi, jelikož byla na čas vyřazena z funkcí programu.

  Štítky: GPX , navigace

  Číst dále