image

Blog

Všechny příspěvky

 • Nastavení tras v OsmAnd 2.1

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on čer 16, 2015.

  info.png

  Ve verzi OsmAnd 2.1 se trochu změnilo vykreslování turistických map. Pro nastavení zobrazení turistické mapy jak jsme zvyklí, nastavte v příslušném profilu vykreslovač na TuristCZ (pokud ho používáte, jinak ponechte výchozí), Trasy nechte nezaškrtlé (turistické trasy nyní neobsahují) a v dolní části nastavení v sekci Ostatní vlastnosti mapy nastavte Turistické trasy a značky na možnost Zbarvení podle OSMC.

  Štítky: turistika , KČT , cyklotrasy

  Číst dále


 • Vykreslovač TuristCZ v.3

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Návody on {0}květen|{1}května 10, 2015.

  tur-cyklo-josm.png

  Jelikož vykreslovač TuristCZ je určen primárně pro turistické/cyklo trasy, není barva silnic podle tříd pro navigaci až tak důležitá a často může docházet ke ztrácení zvýrazněných tras kvůli výchozím barvám silnic. Proto jsem už delší dobu měl v plánu odbarvit silnice.

  Štítky: turistika , KČT , cyklotrasy , KST , vykreslovače

  Číst dále


 • OsmAnd 2.0: Material design

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Novinky on dub 28, 2015.

  info.png

  V současné době dochází k vydání OsmAnd kulaté verze 2.0. Vývoj probíhal téměř čtyři měsíce, což je relativně dlouho. Celé prostředí je přepracováno do vzhledu Material, které (subj. na rozdíl od výchozích G apps) aplikaci velmi sluší. Největší překvapení na vás čeká asi po prvním spuštění aplikace. Hlavní obrazovka byla totálně překopaná a nyní obsahuje, kromě (neužitečného) náhledu na mapu, užitečné karty s přímými akcemi. Obsahuje například kartu hledání, poslední POI, oblíbená místa, trasy, moduly a pod. Není tak problém se okamžitě přenést nebo navigovat na minulé či oblíbené body, zobrazit uloženou trasu na mapě nebo zapnout modul. Hlavní obrazovka může zobrazovat některá oznámení, jako třeba link na místo parkování se zobrazením zbývající doby, pokud je doba omezená, nebo info o probíhající navigaci.

  Štítky: aktualizace , uživatelské rozhraní

  Číst dále


 • Vychází OsmAnd pro iPhone

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on dub 27, 2015.

  iphone.png

  O víkendu se konečně po dlouhé době vývoje podařilo vydat OsmAnd pro IOS. Tato verze obsahuje nejpoužívanější funkce Androidové verze, spolu s výrazně vylepšeným uživatelským rozhraním. Co přesně chybí oproti Android verzi není známo a tak pokud někdo IOS verzi ozkoušíte, můžete se s ostatními podělit v diskuzi pod příspěvkem. Myslím, že první vydání nebude dokonalé, ale zároveň věřím, že tím byl položen základní stavební kámen na který mnoho uživatelů čekalo.

  Štítky: IOS , iPhone

  Číst dále


 • Vykreslovač TuristCZ v.2

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Návody on bře 04, 2015.

  tur-cyklo-josm.png

  Upravil jsem vykreslovač TuristCZ podle aktuálních změn formátu renderingu. Komu se ve vývojové verzi 2.0 opět začaly lesy zobrazovat křiklavou zelenou při vykreslovači TuristCZ v.1, je nyní možné stáhnout druhou verzi, kde jsou lesy opraveny. Popis celé problematiky naleznete v příspěvku Vykreslovač TuristCZ v.1.

  Štítky: OSM , turistika , KČT , vykreslovače

  Číst dále


 • Platby v OsmAnd

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Novinky on pro 07, 2014.

  otaz.png

  Možná jste si také všimli, že po vás OsmAnd požadoval schválení práv k interním platbám v aplikaci. MIUI dokonce označuje aplikaci jako rizikovou, i když s nízkou úrovní rizika, ale v jazyce kterému nemusí každý hovět, takže varovná informace může vypadat podivně. Co to má znamenat? Je třeba se něčeho obávat?

  Štítky: aktualizace , in-app platby , práva

  Číst dále


 • OsmAnd 1.9: Odbočovací pruhy

  Doba čtení: 4 minut

  Posted in Novinky on lis 05, 2014.

  bus.png

  Jak jsem psal v nedávném příspěvku Vylepšené zobrazení map, dochází ke změnám uživatelského rozhraní, a to ještě masivněji než se předpokládalo. Jako vysouvací je teď i bývalé menu Nastavení zobrazení, které se v této verzi rozdělilo na nastavení dvě: Nastavení mapy a Nastavení obrazovky. Vysouvací menu s rozdělenými položkami tak přineslo mimo jiné i možné zpomalení práce. Pokud jste v minulé verzi chtěli například zapnout Měřítko a zároveň Skrýt hranice, stačily tři tapnutí, nyní se jedná o tapnutí šest. Ale nastavení je čím dál víc a stále je vysouvací menu rychlejší než lovit nastavení někde v systémovém menu. Přesto si ale neodpustím názor, že bych jako lepší viděl přidání druhé ikony do horní lišty, než zrušení té první a nutnost jít přes menu do obou nových. Na druhou stranu změna uživatelského prostředí přinesla velká vylepšení.

  Štítky: body zájmu , POI , aktualizace , turistika , trasy , vývoj , pruhy , KČT , osmo , písmo , body na trase , doprava , hlášení , objížďky , PDF , průjezdní body

  Číst dále


 • Vykreslovač TuristCZ v.1

  Doba čtení: 3 minut

  Posted in Návody on říj 05, 2014.

  tur-cyklo-josm.png

  Toto bude velmi krátký příspěvek o tom, jak se mi zastesklo po lepším vykreslovači. Vykreslovač chůze se mi ve v.3 velmi líbil, ale byl tvořen jako nezávislý/statický a v době, kdy OsmAnd neobsahoval turistické trasy. Nyní již trasy v mapách jsou a tak není nutné vykreslovače z té doby používat. Dokonce je to lepší, jelikož nepřicházíme o nové možnosti nastavení nových detailů mapy. Jakmile ale přepnu na vykreslovač výchozí, objeví se problém na který jsem již upozorňoval v minulosti.

  Štítky: OSM , turistika , KČT , vykreslovače

  Číst dále


 • Vylepšené zobrazení map

  Doba čtení: 3 minut

  Posted in Novinky on zář 30, 2014.

  map_compas.png

  Příští verzi (pravděpodobně 1.9) budou provázet hlavně změny v zobrazení map. Bude konečně možné nastavit velikost mapového písma nezávisle na lupě. Dále přibude zobrazení barevných budov nebo naopak bude možné všechny budovy zcela skrýt.

  Štítky: offline mapy , vývoj , KČT , lupa , písmo , barvy

  Číst dále


 • OsmAnd 1.8: OsMo a GPX

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on čer 24, 2014.

  info.png

  Jak jsem již informoval v rychlém infu na hlavní stránce, v polovině měsíce se objevila očekávaná verze OsmAnd 1.8.2. Pro někoho může být změn málo, pro někoho dost. V jedné věci je ale převratná. Obsahuje nyní modul pokročilého monitorování OsMo, o kterém jsme si již psali a lze ho považovat za lepší náhradu Googlem zrušené služby Latitude. Dále obsahuje změny v organizaci/zobrazování GPX tras a oblíbených položek. Další změny viz seznam.

  Štítky: aktualizace , trasy , Latitude , osmo

  Číst dále