image

Blog

Všechny příspěvky

 • Detaily plánované trasy

  Doba čtení: 4 minut

  Posted in Návody on bře 08, 2019.

  navod.png

  Plánování tras se v posledních verzích OsmAnd stále vyvíjí, především pro pěší a cyklo turistiku je plánování na čím dál vyšší úrovni. Tam jsou tské dnes popisované detaily plánované trasy mnohem užitečnější než třeba u automobilové nebo lodní navigace. Rychlé cíle zase zvyšují user experience, čili to, jak pohodlně se uživatel aplikace dostane k cíli nějaké akce, v našem případě naplánování trasy pro navigaci. Níže si obojí trochu blíže popíšeme a na obrázcích prohlédneme.

  Štítky: aktualizace , GPX , navigace , turistika , trasy , povrch cesty , rychlé cíle , strmost , typ cesty , plánování

  Číst dále


 • OsmAnd 3.0: Cestovní průvodce

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on {0}květen|{1}května 23, 2018.

  info.png

  Snad v této aktualizaci oceníte, na rozdíl ode mě, nějakou z nových funkcí aplikace. Za mě mohu říci, že bych radši kdyby se pořešily staré neduhy, než přidávat nové a nové funkce. Rychlost překreslování mi připadá stále nic moc, offline navigace na velké vzdálenosti stále pomalá a na ještě vetší nemožná.

  Štítky: Wikipedie , aktualizace , GPX , OsmAnd Live , Wikivoyage

  Číst dále


 • OsmAnd 2.9: Úpravy vzhledu

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on úno 10, 2018.

  info.png

  Aktualizace OsmAnd 2.9 přináší několik úprav, které se především týkají vzhledu, ale přibyly i nové funkce, které nejsou viditelné na první pohled. Přibylo například užitečné okno na zadání souřadnic pro vytvoření značek. Některé novinky jsem vytípal do obrázků na konci příspěvku.

  Štítky: OSM , POI , aktualizace , turistika , trasy

  Číst dále


 • OsmAnd 2.7: Modul Mapillary

  Doba čtení: 3 minut

  Posted in Novinky on čer 31, 2017.

  info.png

  Aktualizace na OsmAnd 2.7 přináší několik novinek. Není to sice nijak velká nálož, nicméně všechny jsou pro nás koncové uživatele dobře viditelné a také užitečné. Rozdělení tras do intervalů je zase o něco lepší, Mapillary je výborný modul pro online zobrazování sdílených fotek míst, ale nejlepší novinka je asi přece jen pravítko. Na poslední dvě nové vlastnosti se mrkneme blíže. Jo a zakulatily se nám ikony

  Štítky: aktualizace , pravítko , modul

  Číst dále


 • OsmAnd 2.6: Rychlé akce

  Doba čtení: 3 minut

  Posted in Novinky on dub 14, 2017.

  info.png

  Právě vychází aktualizovaný OsmAnd s číslovkou 2.6.2. Aktualizace přinesla jak několik viditelných, tak i méně viditelných novinek. Nejvíce viditelné je tlačítko rychlé akce, dále pak naprosto přepracováné zobrazování uložených tras a informací o nich, a nakonec se k lepšímu změnilo i vyhledávání.

  Štítky: GPX , navigace , cyklotrasy , aktualizace

  Číst dále


 • Výškový profil tras

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on úno 09, 2017.

  vysk-profil.png

  Další novinkou budoucí OsmAnd verze 2.6, krom už v předešlém příspěvku představené rychlé akce, bude zobrazení výškového profilu prošlé trasy. Jedná se jednoduchý graf výškového profilu uložené GPX trasy ( nebo každého jejího úseku ), zobrazený vždy pod informacemi o trase.

  Štítky: GPX , turistika , trasy , vývoj

  Číst dále


 • Nové tlačítko rychlé akce

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on úno 06, 2017.

  akce.png

  V příští verzi OsmAnd 2.6 nás čeká několik novinek, z kterých se dnes mrkneme na tlačítko rychlé akce. Jedná se o tlačítko, které je zobrazeno na obrazovce a po jeho stisku se v horní části obrazovky zobrazí tlačítková lišta. Do lišty je možné přidávat nová tlačítka rychlých akcí dle vlastního výběru z nabízených možností.

  Štítky: vývoj , uživatelské rozhraní

  Číst dále


 • OsmAnd 2.4: Rychlé vyhledávání

  Doba čtení: 6 minut

  Posted in Novinky on srp 23, 2016.

  info.png

  Nechtěl bych přehlížet všechny zbývající změny verze 2.4.6, ale přece jen je tu jedna, která ostatní bez diskuzí zastíní svým významem. Jedná se o rychlé vyhledávání. To, že ho lze použít přímo z mapy (ikona lupy vlevo nahoře) je příjemné, ale ne zásadní. Důležitý je systém, který se pro vyhledávání používá. V minulosti totiž bylo nutné znát pro hledání adres přesnou posloupnost stát (část) – město – ulice, přes co nejel vlak. Nyní to již nutné není.

  Štítky: body zájmu , POI , uživatelské rozhraní , pruhy , adresy , hromadná doprava , aktualizace

  Číst dále


 • OsmAnd 2.2: Regiony

  Doba čtení: 4 minut

  Posted in Novinky on lis 28, 2015.

  info.png

  Změna vzhledu ve kterém se nese verze 2 pokračuje i v aktuálně vydané verzi 2.2. A nemění se pouze vzhled, máme zde zcela přepracovanou stránku stahování, kterou jsem v minulosti musel často kritizovat pro nepřehlednost přepínání typů map. Tomu je nyní konec, jak si za chvíli ukážeme. Domovskou obrazovku si můžeme nyní nakonfigurovat, jak jsem již popisoval v předchozím příspěvku. Nuže, podívejme se co nám hezkého nová verze přinesla, a možná i jedno nemilé překvapení…

  Štítky: POI , aktualizace , regiony

  Číst dále


 • Domovská obrazovka

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on říj 22, 2015.

  domov.png

  V příští verzi OsmAnd 2.2 se dočkáme možnosti konfigurovat domovskou obrazovku dle vlastních potřeb. Nejenže budeme mít možnost jednotlivé karty přidávat a odebírat, ale u některých bude možné i nastavit počet položek v kartě. Pro toho, koho automatické spouštění domovské obrazovky obtěžuje a nechtěl by jí při spouštění navigace vůbec vidět, je připravena i tato možnost.

  Štítky: uživatelské rozhraní , domovská obrazovka

  Číst dále