image

Blog

Všechny příspěvky

 • OsmAnd 4.0: Cloud

  Doba čtení: 5 minut

  Posted in Novinky on srp 21, 2021.

  info.png

  OsmAnd verze 4 přináší několik zajímavých změn, ale žádnou revoluci nečekejte. Jedná se spíše o neustálé vylepšování verze 3 a číslování spíše mimoděk poskočilo na další numero hlavní verze. Hlavní novinkou této verze je asi bezpochyby možnost zálohy/obnovy do/z cloudu a související nové předplatné OsmAnd Pro.

  Štítky: online , předplatné , cloud , trasy , barvy , vrstevnice , in-app platby , navigační služby , profily

  Číst dále


 • Modul TuristCZ 4.1

  Doba čtení: 4 minut

  Posted in Návody on bře 28, 2021.

  turistcz-icon.png

  Od verze OsmAnd 3.7 lze vytvářet uživatelské pluginy, proto se nabízí vytvořit plugin pro vykreslovač TuristCZ a nastavit rovnou profil Chůze. Plugin jsem vytvořil a je nyní ke stažení. Jak plugin nainstalovat a co přesně dělá se dozvíte v návodu níže.

  Štítky: profily , turistika , KČT , KST , vykreslovače , modul

  Číst dále


 • Vykreslovač TuristCZ v.4

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Návody on bře 20, 2021.

  tur-cyklo-josm.png

  Komu se líbí vykreslovač TuristCZ ze starších verzí OsmAndu, ví že se některé barvy v minulosti "rozbily" a nezobrazují se tak dobře jako ve starých verzích aplikace. To se stalo tím, že se změnil trochu formát renderovacího souboru a tím se přestaly zobrazovat správně louky a pole. Stejně tak se nezobrazuje správně noční režim. Opravil jsem vykreslovač pro aktuální verzi OsmAndu, malinko ho i vylepšil a je zde opět ke stažení.

  Štítky: turistika , KČT , KST , vykreslovače

  Číst dále


 • OsmAnd 3.9: Export a import

  Doba čtení: 4 minut

  Posted in Novinky on úno 06, 2021.

  info.png

  OsmAnd 3.9 je přes malý počet novinek velmi velký především implementací možnosti exportu a importu. Je nyní možné exportovat a importovat nastavení profilů, všeobecná nastavení, oblíbená místa, uložené trasy, historie vyhledávání, mapové zdroje, samotné mapy a hlasové pokyny. Níže si ukážeme export i import v praxi. Dále byla přidána možnost přidat nový úsek do stopy, vylepšení modulu OSM editorů. Z dalších novinek bylo přidáno zobrazení mapy pro sněžné skůtry a přidáno zobrazení tras pro skialpinismus

  Štítky: OSM , GPX , profily , trasy , úseky , historie , zimní , export/import , lyžování , plánování

  Číst dále


 • OsmAnd 3.8: Vylepšené plánování

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Novinky on lis 28, 2020.

  info.png

  Plánování GPX trasy, nebo chcete-li stopy, doznalo v této verzi znatelného vylepšení. Nyní se již aplikace chová jako plnohodnotný plánovač a vytvoření GPX trasy se tak stalo hračkou. Zobrazení GPX lze nyní trochu lépe nastavit. Nastavení obsahuje tloušťku čáry, její barvu, ikony a dělení, které již v nastavení bylo.

  Štítky: aktualizace , GPX , trasy , cyklotrasy , body na trase , plánování

  Číst dále


 • OsmAnd 3.7: Mapy svahů

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Novinky on čer 08, 2020.

  info.png

  Největší novinkou verze 3.7 je bezpochyby přidání offline mapy svahů. Jedná se o další stažitelnou mapovou vrstvu, která po získání zobrazí ve vrstvě terénu. Je tak na vašem výběru, zda si vyberete stínování nebo zobrazení gradientu svahů. Wikipedii lze nově zobrazit pouze ve vyjmenovaných jazycích.

  Štítky: aktualizace , GPX , stínované hory , oblíbené , svahy , Wikipedie , profily

  Číst dále


 • OsmAnd 3.6: Dálniční výjezdy

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Novinky on bře 05, 2020.

  exit.png

  OsmAnd 3.6 přináší opět vylepšení profilů. Nyní je možné změnit klidovou ikonu i ikonu pohybovou a další nastavení profilu. Profil je také možné resetnout do výchozího stavu. Také se v této verzi objevilo zobrazování čísla výjezdu/exitu z dálnice. Jo a ... kdo se chystá na výlet na Antarktidu, bude také potěšen.

  Štítky: aktualizace , navigace , profily , dálnice , výjezd , kategorie

  Číst dále


 • OsmAnd 3.5: Vylepšené lyžování

  Doba čtení: 1 minut

  Posted in Novinky on lis 28, 2019.

  ski.png

  Osmand 3.5 přichází na zimu a přináší v souvislosti s tím, mimo opět vylepšené nastavení profilů, hodně zlepšený profil Lyžování. Nejen že je nyní zobrazena strmost sjezdovky, ale i profil a její obtížnost. Jako další novinka by se dala zmínit možnost skrytí nadzemních objektů a nový dialog pro stahování mapových podkladů.

  Štítky: profily , lyžování , trasy , zimní

  Číst dále


 • První spuštění OsmAnd

  Doba čtení: 9 minut

  Posted in Návody on zář 22, 2019.

  navod.png

  Tento článek je určen hlavně začátečníkům, nejlépe těm, kteří drží OsmAnd v ruce poprvé. Jsem si vědom, že začátečník, zvláště pokud třeba chybně zapne hned všechny moduly, aby o „něco nepřišel“, se pak v nabídkách těžko orientuje, a nemusí tak najít ani základní nastavení navigace z bodu do bodu. Pokusím se tedy pomocí tohoto článku provést nového uživatele počátečními úskalími s nastavením programu a pomoci s prvním spuštěním navigování do cíle a to několika způsoby. Návod byl aktualizován pro OsmAnd verzi 3.4

  Štítky: offline mapy , GPX , navigace , profily , vrstevnice , první kroky

  Číst dále


 • OsmAnd 3.4: Vlastní profily

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Novinky on čer 12, 2019.

  info.png

  Hlavní novinkou OsmAnd 3.4 je především návrat funkce zapnutí obrazovky, která byla zrušena k valné nelibosti uživatelů. Dále se objevily vlastní profily. Vlastní profil vždy vychází ze statického profilu a lze u něj nastavit barvu a ikony. Také je nyní možné ovlivnit čas trasy nastavením rychlostí profilů.

  Štítky: profily , rychlost

  Číst dále