image

Moduly

Doplňky (pluginy) pro OsmAnd

Seznam modulů

Moduly do OsmAnd, které lze doinstalovat nebo zapnout v aplikaci.

image
Online mapy

S tímto modulem můžete použít mnoho druhů online map (tzv. dlaždicové nebo rastrové mapy), od předdefinovaných OpenStreetMap dlaždic (jako Mapnik) až po satelitní snímky a speciální vrstvy jako mapy počasí, klimatické mapy, geologické mapy, stínované vrstvy, atd.

image
Vrstevnice a stínování

Tento modul poskytuje zobrazení vrstevnic a vrstvy stínování kopců, které mohou být zobrazené na standardních OsmAnd mapách. Tato funkce je vhodná především pro sportovce, turisty, chodce a vůbec všechny, které zajímá profil terénu.

image
Záznam cesty

Tento modul zapne funkci záznamu a uložení vašich tras stisknutím tlačítka GPX na panelu mapové obrazovky nebo také automatického ukládání všech vašich navigačních tras do GPX souboru.

image
Lyžařský pohled

Tento modul pro OsmAnd zobrazuje sjezdovky, běžecké tratě, skialpinistické trasy, lanovky a lyžařské vleky. Tratě a sjezdovky jsou zobrazeny barvami podle obtížnosti na speciálně barevně upravené zimní mapě.

image
Námořní pohled

Tento modul obohacuje OsmAnd mapy a navigaci o poskytování námořních map pro plavení, plachtění a ostatní typy vodních sportů.

image
Audio/video poznámky

Modul Audio/video poznámek poskytuje funkce k vytváření záznamů zvukových/ fotografických/ video poznámek během cesty, buď tlačítkem na mapové obrazovce nebo přímo v kontextovém menu bodu na mapě.

image
Editace OSM

Pomocí tohoto modulu může být OsmAnd použit na přispívání do OSM, například vytvářením nebo úpravami POI, vytvářením nebo komentováním OSM chyb a přispíváním zaznamenanými GPX soubory. OSM je celosvětový komunitní projekt mapování.

image
Plánování

Tento modul poskytuje nástroj na vytvoření trasy klikáním na mapu nebo úpravu stávajících GPX souborů pro plánování výletů a měření vzdálenosti mezi body. Výsledek je možné uložit jako GPX a použito později jako pomůcku.

image
Parkovací místo

Modul Parkovací místo umožňuje zapamatování si, kde jste zaparkovali své auto, a v případě časově omezeného parkování také kolik času zbývá.

image
Vývoj a ladění

Tento modul zobrazí nastavení vývojových a ladících funkcí, jako jsou simulace navigace, informace o rychlosti vykreslování nebo hlasová oznámení. Tato nastavení jsou určené pro vývojáře a nejsou potřebné pro běžné použití.

image
Vlastní balíček

Můžete si vytvořit soubor modulu / pluginu s vlastními soubory vykreslovače, písmem, routováním, mapami a dalšími daty.

image
TuristCZ

Místní modul určený k nastavení vykreslení a profilu chůze. Detaily o modulu se dozvíte v odkazovaném článku.