image

Blog

Všechny příspěvky

 • OsmAnd Ski: hurá na hory!

  Doba čtení: 4 minut

  Posted in Návody on led 20, 2012.

  ski.png

  Na marketu se objevila offline mapa sjezdovek pro navigaci OsmAnd. Samotná mapa se získá přes modul OsmAnd-ski, který se instaluje jako samostatný program a objeví se tak po instalaci v menu. Po dokončení instalace se musí program spustit a teprve přes jeho rozhraní se stahuje mapa do mobilního zařízení. Mapa má velikost přibližně 11MB a dá se stáhnout i přes pomalou linku.

  Štítky: offline mapy , navigace , profily , sport , lyžování , zimní

  Číst dále


 • Offline mapy – instalace a aktualizace

  Doba čtení: 11 minut

  Posted in Návody on led 18, 2012.

  navod.png

  V navigaci OsmAnd si můžete vytvářet vlastní offline mapy a nebo používat ty před-připravené týmem OsmAnd. Tyto připravené mapy jsou vytvářené stejným způsobem, jen nejsou „včerejší“, obvykle jsou ale novější než několik měsíců, což je pro běžné potřeby dostačující. Hlavně jsou ale již připravené a stažení se provádí přímo z aplikace, což usnadňuje jejich instalaci, případně aktualizaci. Dnes si ukážeme právě práci s těmito před-připravenými mapami.

  Štítky: body zájmu , OSM , POI , offline mapy , aktualizace , GPX

  Číst dále


 • Body z Wikipedie v OsmAnd+

  Doba čtení: 2 minut

  Posted in Návody on led 13, 2012.

  navod.png

  V OsmAnd+ máme novinku. Je jí zobrazení bodů POI (bodů zájmu) z Wikipedie na mapě, stejně jako ostatních POI ve vrstvě bodů. Samozřejmě je zde ještě bonus, detailní popis bodu, který lze získat z popisu bodu. Vše si ukážeme v rychlém návodu, jak body přidat a používat.

  Štítky: body zájmu , POI , Wikipedie

  Číst dále


 • Výroba vlastní vektorové offline mapy

  Doba čtení: 3 minut

  Posted in Návody on led 07, 2012.

  offline.png

  Toto je původní návod, aktualizovaný v září 2012. Postup je proti původnímu jen trochu změněn, jelikož se změnilo menu OsmAndMapCreatoru a také se změnily velikosti souborů map a dočasných souborů (v září 2012 se změnila cesta k extraktu). Při posledních testech fungovala i vývojová verze bez problémů a tak už není potřeba používat původně doporučovanou verzi 0.5.1, proto jsem text vypustil

  Štítky: OsmAndMapCreator , offline mapy

  Číst dále