image

Blog

Příspěvek

Blog > Návody > OsmAnd Ski: hurá na hory!

OsmAnd Ski: hurá na hory!

ski.png

Na marketu se objevila offline mapa sjezdovek pro navigaci OsmAnd. Samotná mapa se získá přes modul OsmAnd-ski, který se instaluje jako samostatný program a objeví se tak po instalaci v menu. Po dokončení instalace se musí program spustit a teprve přes jeho rozhraní se stahuje mapa do mobilního zařízení. Mapa má velikost přibližně 11MB a dá se stáhnout i přes pomalou linku.
Instalace

Pokud nepoužíváte free verzi OsmAnd dojde bohužel k side-efektu v podobě automatické instalace free verze na zařízení a mapa se nainstaluje rovnou do ní. To bohužel nelze považovat za šťastné, ale dá se to přežít a doladit ručním zkopírováním do správného adresáře. Ovšem nevím jak se program bude chovat při aktualizaci, to ještě nemám odzkoušeno.

Po instalaci spusťte aplikaci s názvem OsmAnd Ski z menu aplikací. Objeví se okno programu s informací data poslední aktualizace a statistiky dat které mapa obsahuje. Stisknutím tlačítka Install se spustí samotné stahování offline mapového podkladu.

1 2

Po ukončení stahování se tlačítko Cancel změní zpět na Install a tím je instalace/stahování dokončeno.

3 4 5

Nastavení zobrazení

Spustťe OsmAnd. Můžete se mimochodem podívat do offline map na detaily této mapy, jak je to vidět na prvním obrázku a překontrolovat, že je v pořádku, jak jsem si to vysvětlili v článku o instalaci offline map. Nyní už jednoduše přepneme styl vektorového zobrazení Menu -> – Mapa -> Vektorový vykreslovač. Zobrazení nastavte na winer+ski.

6 7

Profil

Samozřejmě toto nastavení je poplatné profilu, který máte aktivní. To přináší ale pochopitelně velkou výhodu. Pokud si vektorové zobrazení winter+ski nastavíte třeba na chodce, potom se na něj jednoduše přepnete z hlavní obrazovky. Je možné pak takhle elegantně přepínat zobrazení z letního na zimní a zpět, aniž bychom museli lézt složitě do menu a hledat „kde že se to zase nastavuje“. Budeme tedy doufat, že se časem objeví i profil lyžař 😉

Toto přepínání vidíte na příštích čtyřech obrázcích, na těch je zřejmé, jak je pak přepnutí triviální záležitost.

8 9 10 11

Barvy na mapě

Jak je patrné z obrázků, mapa zobrazuje sjezdovky, dokonce s jejich obtížností v modré, červené a černé barvě. Také jsou zde černými čárami zobrazeny lanovky.

Další obrázky

Pro zajímavost přidávám ještě pár obrázků z našich luhů hájů, ve srovnávacím pohledu letního, a zimního zobrazení se sjezdovkami.

12 13 14 15

Závěr

Aplikace je užitečná například při hledání sjezdování v okolí místa kde se nacházíte. Také při případném hledání sjezdovky s obtížností pro své zkušenosti nemusí být k zahození. No a nakonec i pro „nelyžaře“ může být navigace užitečná. Může se hodit k nalezení cesty ke sjezdovce, kde se oddávají lyžařským radovánkám ratolesti. Na cestu ke sjezdovce od nedalekého stánku se svařákem, se totiž po několika kelímcích dobrého moku už i navigace může hodit 😉

Pokud vám nějaké sjezdovky nebo trasy chybí, je to snadné, updatujte OSM mapy.

Nothing to see here. This component is added to the post page in order to register the visit

Posted in Návody on led 20, 2012.

Štítky: offline mapy , navigace , profily , sport , lyžování , zimní