Pro 222012
 

Verze 1.1.0 je zde

Vývoj nepolevuje a tak se do nové verze dostaly některé velice očekávané novinky. Především je to měření, které nyní umožňuje i vícebodové měření vzdálenosti. Nyní je možné nejen měřit, ale i  vytýčit přibližnou trasu a tu pak nechat zobrazenou v navigaci během cesty. Další důležitá novinka je korekce výšky tras. Kdo ukládá trasy a porovnává se SRTM, ví o co jde.

Oficiální novinky OsmAnd verze 1.1.0

 • Modul měření vzdálenosti
 • Modul zvukové poznámky
 • Modul vrstevnice
 • Opravy chyb
 • Nový styl mapy „Touring view“ s více mapovými detaily, novými styly vykreslování silnic, větším kontrastem a možností horské turistiky (značení SAC)
 • Korekce výpočtu výšky EGM96
Začátek měření Vytýčení trasy Ukončení měření se zobrazením

  8 komentářů na “Co nového ve verzi 1.1.0”

 1. avatar

  Nevíte prosím někdo jak je to s tou korekcí výšky, jestli je nutné tuto funkci někde dodatečně aktivovat? V nové verzi se mě nadmořská výška stále shodně rozchází přibližně o 50m jako by k žádné automatické korekci nedocházelo.

 2. avatar

  Ano, máš pravdu, zdá se někde něco chybí. Měl by to být plugin, takže buď integrovaný nebo stažitelný odsud https://code.google.com/p/osmand/downloads/list, ale nikde nic. Bude to chtít se zeptat nebo pohledat.

 3. avatar

  Otestoval jsem to mezi svátky na cestách poměrně dost a mě ta korekce funguje. Při kvalitním signálu se nadmořská výška rozchází max o +-10m což mě u běžné GPS přijde dobré.

  Tady jsem k tomu ještě našel téma.
  http://code.google.com/p/osmand/issues/detail?id=1545
  Výsledek bude pravděpodobně závislý i na použitém GPS čipu.

  • avatar

   Ještě to dlouhodobě otestuji a pak to k issue připíšu. Zatím se zdá, že na GN korekce není funkční a trasa stále vykazuje rozdíl cca o +50m, jako to bylo v dřívějších verzích. Vzhledem k tomu, že jsem měl o korekci zájem, a trochu jsem se v tom angažoval, mě to trochu mrzí.

 4. avatar

  Mimochodem soubor korekce výšky je nyní v Offline datech v tématických mapách a soubor se po instalaci jmenuje World_altitude_correction_WW15MGH.extra a je v rootu OsmAndu jako ostatní mapy. Výše uvedený soubor jsem smazal a při nejbližší tůře otestuji.

  Edit 12.1.2012: tak bohužel stále nic.

  • avatar

   Tak teprve po včerejším (2.3.2013) updatu v poslední vývojové verzi začala výška na Galaxy Nexusu ukazovat správně.

QR Code Business Card