Led 132012
 

Body z Wikipedie v OsmAnd+

V OsmAnd+ máme další novinku. Je jí zobrazení bodů POI (bodů zájmu) z Wikipedie na mapě, stejně jako ostatních POI ve vrstvě bodů. Samozřejmě je zde ještě bonus, detailní popis bodu, který lze získat z popisu bodu. Vše si ukážeme v rychlém návodu, jak body přidat a používat.

Instalace bodů Wiki

Abychom si mohli body prohlížet, musíme je nejdřív do zařízení nainstalovat. Instalace se provádí z umístění offline dat Menu -> Nastavení -> Offline data -> Stáhnout. Zde jsou připraveny POI v offline verzi, jen je potřeba vyfiltrovat body příslušné země, pro kterou chcete body získat. To je vidět na prvním obrázku. Instalací offline dat se detailně budeme mimochodem zabývat v příštím článku.

Prohlížení bodů Wiki

Nyní máme body v přístroji a stačí si zapnout vrstvu POI, případně s vrstvou Názvů POI, jak to je vidět na druhém obrázku.

Hledání POI wiki na mapě

Na předchozím obrázku vidíte bublinový popis bodu, který je možné získat po dlouhém přidržení prstu na nějakém bodu z Wiki. Jakmile se objeví takováto bublina ťukněte na ní, a tím se zobrazí kontextové menu, jako na prvním obrázku níže. Zde jsou dvě volby odpovídající Wiki bodům.

První volbou lze Zobrazit webovou stránku. Po stisknutí se spustí externí webový prohlížeč a v něm mobilní verze Wikipedie s odpovídajícím obsahem, jako je to vidět na druhém obrázku níže.

Zobrazení webu Web

Další volbou související s Wiki body je (zatím nepřeložená fráze) Show description, která zobrazí popis bodu v následně zobrazeném dialogovém okně. Pokud je popis delší než obrazovka, lze pojíždět dolů.

Zobrazení popisu Popis

Pěkné že?

Luděk Melichar

 

 

QR Code Business Card