Vyhledávání [vyřešeno]

Úvodní stránka Fóra Diskuze o OsmAnd Vyhledávání [vyřešeno]

Označeno štítky: ,

Prohlížíte 12 příspěvků - 1 z 12 (celkem z 12)
Autor Příspěvky
Autor Příspěvky
30.7.2016 at 16:44 #4079
avatar
karelt

Zdravím!
Nevěděl by, prosím, někdo, jak najít např. Petřín nebo Florenc? Pokud vyhledávám (options (na mapě ikona se třemi vodorovnými čarami na displeji vlevo dole)/search (lupa), jediné použitelné vyhledávání mi přijde to druhé (address), ale tam musím zadat město, ulici, číslo. Jenže já nevím, jaká ulice je u stanice metra Florenc nebo hledám kopec Petřín nebo řekněme horu Říp. Kupříkladu na mapy.cz zadám do vyhledávání cokoliv (třeba jen ten Petřín) a z nalezených si vyberu. Existuje v OsmAndu nějaký způsob takto určenou lokaci najít? Myslím, že ještě před několika lety to nebyl problém. Někdo tu zmiňoval nějaké „zašité“ další vyhledávání, ale netuším jestli je to relevantní.

Předem moc díky!!
🙂
K

31.7.2016 at 11:33 #4080
avatar
Luděk Melichar

Ahoj, vyhledávej přes POI, tam najdeš vše co jsi jmenoval.

1.8.2016 at 22:11 #4083
avatar
karelt

Díky moc za odpověď. POI jsem samozřejmě zkoušel, ale vždycky dlouho, předlouho vyhledával a nic. Po tvé radě jsem ho nechal vyhledávat a našel. Asi mám pomalejší telefon 😀
Nebo nemůže to být tím, že bych měl stažená nějaká nevhodná POI data? Beru si data ČR odsud: http://download.osmand.net/list.php (tzn. stáhnu vše co začíná Czech…) a zdá se, že mapy fungují. Tedy asi kromě „Czech_wiki_2.obf“. OsmAnd mi totiž píše „The version of Czech_wiki_2.obf is not supported“. Dělám to s těmi zdrojovými daty správně, pls?
Předem moc dík!!
K

4.8.2016 at 09:11 #4088
avatar
Luděk Melichar

Ahoj, mapy můžeš stahovat z prostředí aplikace, ale samozřejmě pokud chceš je možné i oklikou přes web jak to děláš, pokud k tomu máš důvody. Ovšem stahuješ zbytečně všechny a to by mohlo způsobovat to dlouhé hledání. Normálně to netrvá extrémně dlouho ani na SGS1. Takže stahuj pouze Czech-republic_europe_2.obf.zip, ten obsahuje všechny zbývající. Co se týká wiki, tu lze provozovat pouze pokud máš zakoupenou plus verzi, takže pokud máš free ani nestahuj.
Jinak pokud bys i tak chtěl hledání nějakého typu POI urychlit nebo mít výsledky rovnou filtrované, použij vlastní filtr. Například pro ty kopce … Hledání, POI, tři tečky, vlastní filtr, Příroda, Horský vrchol, zavřít, ok. Pak do fitru dáš třeba Říp a přes Najít další zvyšuješ vzdálenost hledání od zadaného středu hledání.

5.8.2016 at 00:19 #4089
avatar
karelt

Tak ještě jednou velké díky za takhle důležité informace. Odmazal jsem všechny mapy až na ten jeden soubor a POI vyhledávání začalo fungovat výrazně rychleji. Na stávajícím telefonu to pořád trvá cca 1-3 minuty, ale dříve to bylo snad 20 minut nebo víc? Pokud se něco nestane, budu cca do měsíce stejně kupovat nový. Custom search asi nevyužiju, ale je super to vědět. Mj jsem trochu zaexperimentoval a objevil, že search v POI funguje i jako wildcard (tzn „flor“ vyhledá taky „florenc“). Paráda 🙂 Ten search mě trápil několik let. Konečně vím, jak na něj.
Ještě jednou moc a moc díky a pěkné léto!
🙂
Karel

6.8.2016 at 10:39 #4090
avatar
Luděk Melichar

Ahoj Karle, je pravda že na hodně starých zařízeních není běh aplikace (a nejen OA) žádná hitparáda. Sám používám SGS1 na kole a tak to mohu posoudit. Ale je to 6 let starý mobil a tak mu to odpouštím. Navíc OA měl před pár lety kolem 10MB a nyní má 50 a to je u zařízení s malou RAM také znát.

K tomu hledání. Ve verzi která by se měla každou chvíli objevit na marketu (2.4.1) bylo zapracováno právě na hledání, které jak i píšeš nebylo vždy ideální. Nyní bude možné hledat přímo z mapy (tlačítko lupy bude vlevo nahoře) a také bude možné sledovat průběžně nalezené body na mapě. Hlavně hledání adres se tím výrazně usnadní a nebude nutné používat například to postupné hledání stát – město – ulice – budova, ale přirozenější hledání postupným psaním.
Také přeji pěkné léto 🙂

6.8.2016 at 11:17 #4092
avatar
karelt

Ahoj, už se na nové vyhledávání těším 🙂 Mj. pokud nás někdo sleduje, připojím, pro mne zajímavou, poznámku: když jsem diskutoval vyhledávání (rozuměj v databázích jako dělá právě OsmAnd nebo google, seznam apod) s programátory, řekli mi, že právě efektivní (tzn. dostatečně přesné i rychlé) vyhledávání je pro ně jednou z naprosto nejtěžších věcí na napsání. Mě to tedy překvapilo 🙂
🙂
K

3.11.2016 at 15:45 #4134
avatar
sedli

Zřejmě někde dělám chybu,ale jedu přesně podle návodu hledání. Do úrovně výsledku je to OK, ale když dám Zobrazit na mapě, tak se mi např. přehled kaváren poblíž na mapě nezobrazí. Zobrazí se jen konkrétní podnik, pokud si jej ve výsledcích hledání vyberu, ale nezobrazí se všechny vyhledané výsledky.

5.11.2016 at 11:36 #4135
avatar
Luděk Melichar

Ahoj, tapni na lupu, pak na kategorie, vyber Kavárna a restaurace a nakonec tap na Zobrazit Kavárna a restaurace na mapě. V horní části zůstane pruh s nápisem kategorie a na mapě jsou POI zobrazeny jako oranžové ikony slučující se při větším počtu do menších ikon. Šipkou vedle nápisu je možné se k filtru vrátit, křížkem zrušit zobrazení POI a zůstat na mapě.
Pokud se ti ikony nezobrazí (a opravdu v místě jsou), první aktualizuj mapy, občas jsou staré mapy nekompatibilní s novými funkcemi. Pokud se ani tak nezobrazí zkontroluj, že při zapnutém hledání (pruh v horní části zobrazuje vybranou kategorii), je opravdu filtr POI aktivní. To provedeš tak, že tapneš na ikonu vybraného profilu (pěší, auto…) vlevo nahoře (nebo z menu Nastavení mapy) a po vysunutí menu by mělo být zapnuté POI a měl by zobrazovat název kategorie. Samotné rychlé hledání funguje principielně tak, že nastaví a zapne filtr POI. Samozřejmě můžeš také zkusit rychlé hledání vynechat a vyzkoušet nastavit POI ručně (Nastavení mapy, POI, vybrat restaurace…).

7.11.2016 at 17:33 #4136
avatar
sedli

Dělám vše tak jak je popsáno, stáhl jsem si poslední mapu, poslední wiki, ale zobrazení na mapě všechny nalezených výsledků se neprovede, jen když si vyberu jeden z nich. Napadá mne, zda mám zdroj POI ve správném adresáři (pokud je zdroj v samostatném souboru a ne přímo v mapě). Možná je to tím, že aplikace projíždí mraky dat i map a trvá jí to dlouho (četl jsem v tématu POI), a bohužel nefunguje mi zobrazení ani při ručním nastavení.

12.12.2016 at 08:29 #4139
avatar
Luděk Melichar

Ahoj, POI jsou součástí mapy, takže špatným umístěním to není. Pokud máš pro oblast hledání jen jednu mapu (jak by to mělo být), projíždí pouze tuto mapu a nemělo by trvat dlouho. Těžko říct co je špatně. Pokud je to nějaký bordel v adresáři tak bych zkusil začít od začátku (reset dat OsmAnd, vyčistit datový adresář).

2.5.2017 at 12:32 #4355
avatar
sedli

Vracím se k problému vyhledávání POI, ne proto, že mi stále nefunguje plnohodnotně (najde POI v blízkosti kurzoru, ale na mapě je nevykreslí, vykreslí je pak např. když restartuji telefon), ale podobný problém mám s tím, když si vyžádám informaci o GPX trase – v domovské stránce „kliknu“ na konkrétní trasu, abych si zobrazil informace o ní (profil….), ale místo toho se začne nekonečně dlouho točit kolečko, ale nic nenaběhne (opět někdy až po restartu).

Prohlížíte 12 příspěvků - 1 z 12 (celkem z 12)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.
QR Code Business Card