Vrstevnice – nestabilita aplikace [vyřešeno]

Úvodní stránka Fóra Diskuze o OsmAnd Vrstevnice – nestabilita aplikace [vyřešeno]

Označeno štítky: , ,

Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)
Autor Příspěvky
Autor Příspěvky
15.2.2012 at 07:06 #729
avatar
thoroid

Zdravím,
při používání doplňkové SRTM mapy jsem narazil na jeden nepříjemný problém. Při používání v autě po několika kilometrech až desítkách kilometrů Osmand dojde k extrémnímu přetížení aplikace (mapa zamrzne) nebo případně spadne. Pokud je SRTM deaktivovaná,tak jsem najezdil bez problémů několik tisíc kilometrů a vše běží stále svižně. Používám LG P920.
Nejprv jsem hledal chybu u sebe a zkoušel několik verzí programu i map. Provedl hard reset,ale výsledek je stále stejný. Nakonec jsem našel tuto souvislost.

Nemá někdo podobnou zkušenost nebo netušíte čím by to mohlo být?

17.2.2012 at 09:24 #730
avatar
Luděk Melichar

Ptal jsem se na tenhle problém Pala, zda ho náhodou nezná a nebo jestli zadat bug a on napsal:
„Co sa tyka vrstevnic, este som sa s tym nestretol. Skor bol navine native rendering. Takze, treba skusit zadat bug, pripadne pohladat googlegroups, ale .. co si pamatam tak takato spojitost myslim nebola (ale zas, mozem sa mylit, uz toho tam byva docela dost…)“

Takže asi bude nejlepší zadat bug, pokud se to stále projevuje.

19.2.2012 at 18:13 #732
avatar
thoroid

Dík, zkusím si ještě pohrát s tím „native renderingem“ a pokud to nepomůže,tak zadám hlášení o chybě.

22.2.2012 at 08:46 #772
avatar
thoroid

Aplikaci jsem otestoval s vypnutým „native rendering“ a mapa ČR s aktivovanou SRTM funguje stabilně. Takže to vypadá,že problém vzniká skutečně při aktivaci této funkce a současně komplexnějším vykreslování více map zároveň.Problémy s native renderingem jsou hlášeny včetně upozornění na problém přímo v aplikaci,takže se to snad povede doladit.

Jinak jsem pro zajímavost přibližně měřil rychlost vykreslování mapy a s aktivovaným native renderingem se potřebný čas zkrátil, dle náročnosti výřezu, o 30-50%. Takže tahle funkce má do budoucna určitě smysl.

22.2.2012 at 09:15 #775
avatar
Luděk Melichar

Díky za info. Co se týká Native renderingu mám přesně stejné zkušenost a doba vykreslování se opravdu zkrátí až na polovinu. Pro ty kdo neví, doplňuji, že zapnout/vypnout funkci je možné v Nastavení -> Obecné.

  • Odpověď byla upravena před 8 years, 1 month uživatelem avatarLuděk Melichar.
Prohlížíte 5 příspěvků - 1 z 5 (celkem z 5)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.
QR Code Business Card