Průjezdní/průchozí body alias mezibody

Úvodní stránka Fóra Diskuze o OsmAnd Průjezdní/průchozí body alias mezibody

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
Autor Příspěvky
Autor Příspěvky
14.9.2018 at 17:37 #4463
avatar
karelt

Zdravím!
Z map cz a z jiných znám průchozí body. Nedávno jsem si potřeboval naplánovat pěší trasu vedoucí různými body, které pochopitelně potřebuji průběžně během plánování měnit. Jen jsem si chtěl v offline mapách rozmyslet kudy jít, poměřit vzdálenosti, zamyslet se nad nejvhodnější cestou. Výsledek: nechytačka.
Průchozí (atp) body tu už byly zmiňované, ale mě se to nedaří realizovat. Mohl by mi někdo chytřejší než já poradit, pls? OsmAnd používám v angličtině, ale české termíny si případně snad přeložím. Mám plnou licenci OA.

Předem moc díky!
🙂
Karel

P.S. Po zvážení jsem smazal dlouhý rant na téma „UI“ OsmAndu. Mám s ním problém kdykoliv chci udělat něco trochu náročnějšího nebo něco, co nedělám každý den. (Mj. už skoro 25 let jsem profesionání softwarový vývojář :-D) Ach jo. Proč s tím někdo něco neudělá?

P.P.S. neudržím se. příklad toho o co mi jde: navolení prvku UI se NEDĚLÁ tak, že ho překreslím novým prvkem, používaným jinde a to tak, že ten původní prvek je z části vidět, takže to vypadá, že ty dva zobrazené prvky koexistují (viz. „navolení“ markeru). šišmarjá :-((((((((((((((((((((((

12.10.2018 at 22:59 #4466
avatar
karelt

Měsíc pryč a žádná odpověď?
Wow :'(

16.2.2019 at 11:34 #4473
avatar
spratek

Zdravím,
zkoušel jsem zadávat průchozí body (verze 3.2.7) a myslím, že to funguje, tak nějak uspokojivě. Akorát co my nešlo je nastavení startu mimo mojí polohu. Vždy trasu startuje z aktuální polohy, což si myslím, že není dobře.

16.2.2019 at 12:44 #4475
avatar
karelt

Zdravím,
moc děkuji za reakci, ale já už OsmAnd dávno opustil.
Hodně zdaru!
🙂
K

12.7.2019 at 07:36 #4512
avatar
Luděk Melichar

@spratek Každý bod lze spravovat a i nastavit jako startovací, stačí podržet prst na bodu trasy (případně i zcela mimo trasu kdekoli na mapě), pak Navigace a „Nastavit toto jako počáteční bod“. Funguje to pro trasu GPX i pro trasu ručně nastavenou pomocí trasových značek.

12.7.2019 at 15:36 #4515
avatar
karelt

@ @spratek
Děkuji za odpověď. Protože jsem zvědavý člověk a právě dnes se mi objevila aktualizace OsmAnd, zkusil jsem to. Nastavil jsem startovní bod, ale cílový se mi (používal jsem select on map) ani po deseti minutách nepodařilo nastavit. Nakonec, jak jsem experimentoval a zkoušel všechno možné, mi OsmAnd udělal trasu do zvoleného bodu na mapě, ale z mé aktuální polohy. Ke správě průchozích bodů jsem se tedy ani nedostal. Myslím, že kvalita UI OsmAndu se, bohužel nezměnila.
Hodně zdaru!
🙂
K

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.
QR Code Business Card