Blikajici osmand [vyřešeno]

Úvodní stránka Fóra Diskuze o OsmAnd Blikajici osmand [vyřešeno]

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
Autor Příspěvky
Autor Příspěvky
17.8.2017 at 21:56 #4398
avatar
frapta

Ahoj,

o vikendu jsem poprve jel podle osmanda 2.7 a pozoroval jsem toto chovani: Pri jakemkoli modu (obecne, auto, pesi) a bez zavislosti na tom jak a co mam pustene (pravitko on/off, navigace on/off, zaznam trasy on/off) mi blika prave menu a v nem se zapina a vypina nadmorska vyska a rychlost a prislusne blika trojuhelnik me polohy na mape. To je samozrejme dopravezene konstatnim preskladavanim polozek praveho menu nahoru a dolu (coz cini treba napr. ze zapnuti zaznamu trasy videohru na postreh). Cele je to velmi otravne kdyz za jizdy porad neco blika na obrazovce. Pri zapnutem zaznamu je videt ze zaznam je spojity a neprerusovany.

Myslel jsem si na poruchu GPS modulu, ale kdyz necham bezet GPS status nebo jinou mapovou aplikaci tak nic neblika a signal je OK.

Na starsich verzich jsem toto na stejnem pristroji nepozoroval. Dnes se to zaktualizovalo na 2.7.5 ale to jsem jeste nezkousel.

Tusite nekdo o co jde a predevsim jak se toho zbavit?

Lenovo Tab2-A7, Android 4.4.

21.8.2017 at 12:54 #4399
avatar
frapta

tak po vikendovem testu mohu prohlasit, ze i na 2.7.5 to blika stejne 🙁

21.8.2017 at 17:03 #4400
avatar
Luděk Melichar

Pěkná haluz 🙂 asi bych zkusil pár standardních kroků pro podivné chování (čehokoli) v tomto pořadí a mezi kroky zkoušet zda to nepomohlo. Povypínat postupně co nejvíc z nastavení obrazovky, zda to nedělá jedna položka, odebrat všechny moduly, restart zařízení, reset dat aplikace, reinstalace aplikace. Pokud nic, nahlásit chybu. Může to být klidně nějaká chyba 2.7 projevující se jen na některých zařízeních.

22.8.2017 at 20:34 #4401
avatar
frapta

inu, tablet byl pred par tydny komplet zresetovan, vse vymazano, factory reset atd. mimo jine take proto ze jednoho dne osmand vyhlasil, ze nema zadne mapy, ktere tam jeste hodinu predtim byly a na karte soubory porad byly, jen je osmand nevidel. Takze instalace je celkem cerstva. Na experimenty ted zrovna nemam uplne zas, zitra odjezd na dovolenou, potrebuju jet ne ladit aplikaci. Nahlasit chybu neumim. Budu tedy doufat, ze nejsem jediny a ze pristi update, ktery snad odchytim nekde po ceste to spravi. Pro jistotu stahnu mapy jeste do Galiliea, od toho by se Osmand mohl ucit jak rychle jde nakreslit obrazovka, ale zase nema tak graficky hezkou mapu a jine veci, Holt nic neni dokonale…

24.8.2017 at 09:50 #4402
avatar
Luděk Melichar

Galileo je v překreslování mapy špička, proti tomu je OsmAnd bezpochyby tragédie. Nicméně výčet toho v čem je OsmAnd lepší by byl dost dlouhý, ale je to jak píšeš, nic není dokonalé, zvláště v navigacích to platí stoprocentně. Jinak k hlášení chyb jsou tu dva linky v levém sloupci ve zdrojích.

20.11.2017 at 10:56 #4408
avatar
frapta

toz, tablet prodelal klinickou smrt (prvni tyden na dovolene se definitivne vypnul a zbytek dovoelene slouzil stary Garmin) a po totalnim resetu do tovarniho nastaveni (jeste o uroven hloubeji nez predtim) a prakticky cele instalaci vseho od Androida az po aplikace znovu se uz nainstaloval novy Osmand 2.8 a blikani prestalo. Nevim cim to bylo, ale uz to neblika. 🙂

Prohlížíte 6 příspěvků - 1 z 6 (celkem z 6)
  • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.
QR Code Business Card