Dub 032014
 

V této verzi OsmAnd byl hlavně přepracován uživatelský vzhled plánování trasy, což se bude jistě nejvíce líbit. Prostředí plánování je nyní řešeno tlačítky v dolní části obrazovky a tak je nastavení trasy dobře přístupné a ovladatelné. V průběhu plánování dochází k okamžitému výpočtu trasy a při změně parametrů k její přepočítání.

Také je nyní možné zakázat nebo povolit stávající profily a jsou k dispozici také profily zcela nové. Přibyly profily kamion, turistika, loď, motocykl, letadlo z kterých už si vybere každý. Také se v navigaci objevují žádané prvky využitelné pro nákladní dopravu. Bohužel jsem většinu překladů odeslal den před vydáním a tak se čeština ve vydání neobjevila (obrázky jsou natípány z pozdější vývojové verze). Verze 1.7.4 je již v pořádku s češtinou.

Změny verze 1.7:

 • Důležité: mapy by měly být minimálně z března 2014.
 • Kompletně aktualizováno určování trasy (rychlejší a přesnější)
 • Nová obrazovka plánování trasy (výkonnější a více intuitivní)
  • Poznámka: GPX trasy jsou k dispozici pod tlačítkem nastavení trasy
 • Automatické skrytí tlačítek při navigaci
 • Výpočet cesty k prvnímu bodu GPX trasy v režimu offline (Volba „Projet celou trasu“)
 • Aktivní simulace v tunelech
 • Mnoho malých vylepšení uživatelského vzhledu a opravy použitelnosti
 • Nastavení rychlosti řeči

Pár obrázků z nové verze.

  14 komentářů na “OsmAnd 1.7: vylepšené plánování”

 1. avatar

  Super, už jsem se po delší odmlce autorů v aktualizacích začal bát, že na projekt začínají kašlat. Ale tohle vypadá opravdu skvěle. A navíc se mi konečně po měsících povedlo registrovat zde 🙂 Sice nejde změnit heslo (nemáte dostatečná opravnění pro vstup na tuto stránku – na můj profil), ale konečně se zde dá reagovat.

  • avatar

   No já osobně jsem myslel že vzhledem k odmlce to bude něco většího. Navíc ta navigace po gpx trase stále není to, o co jsem žádal. Myslím i 3D zobrazení by mnoho uživatelů uvítalo … nu co, stačí když kape, hlavně když to jde správným směrem.

   K té registraci, přestala mi chodit notifikace, ale už jsem to opravil a o nových pokusech o registraci bych měl už vědět. Na tu změnu hesla se podívám a spravím, pokud je nějaký problém u mě.

   Bohužel stále nemohu povolit automatické registrace a anonymní komenty, nájezdy spamerů/botů jsou tak velké … nejsou i výjimkou několikadenní sekundové pokusy o lámání hesla admina. Takže díky za pochopení 😉

  • avatar

   Já přece vůbec nic nevyčítám, jen mne mrzelo, že se tu nešlo přihlásit, protože jsem tenkrát něco řešil a nemohl jsem poprosit o radu. A to jsem se zkoušel registrovat několikrát v různých časových odstupech. A naprosto chápu, tyhle spammery a lamače hesel veřejně zlynčovat. Miluju když mám plnou e-mailovou schránku reklam léku na erekci.

   A jinak chci poděkovat za práci na projektu, automaticky generované trasy KČT, graf změn a návody na různé fičury jsou parádní.

  • avatar

   Dík. jinak ta změna hesla už ti půjde, bylo to tím, že jsi v té chvíli ještě něměl schválen účet.

  • avatar

   OK, už to všechno šlape, děkuji 🙂

 2. avatar

  Ahoj, mam ted verzi 1.7.5 plus a vsiml jsem si, ze kdyz dam v modu cyklo nebo pesi se pri prepnuti na vyssi rozliseni zobrazuje nazev mesta v ruske azbuce (zvetseni 13-17) u pesi je to tam take.
  Je to chyba ve verzi nebo v pametovych podkladech ?

  • avatar

   Zvláštní, nic takového se u mně neprojevuje. Předpokládám že máš mapy alespoň z března jak je požadováno touto verzí ?! Pokud ano, zkusil bych povypínat všechny překryvné mapy a deaktivovat (zálohovat) ostatní mapové podklady a ponechal jen ČR… Nezapomeň deaktivovat také Rusko… to byl samozřejmě pokus o vtip 🙂

  • avatar

   Taky se mi zobrazuje Azbuka. 🙁

 3. avatar

  Ano mapy mam aktualni z 11.4.2014, pred tim jsem si toho nikdy nevsiml, ale ted jsem nejak prouzdal po mape a zkousel ruzna priblizeni a vsiml si toho 🙂

  Jeste jeden dotaz, nejde mi aktualizovat ceska wiki z 25.2.2014, slovenska se zaktualizovala a podbravila zelene, ceska se stahne, probehne index a bum zustane modra se starym datumem …

 4. avatar

  Ludku diky za info, smazani ind.cache pomohlo a wiki uz je aktualizovana.

  Jinak te asi nepotesim, ale asi jsem prisel na to, co zpusobuje to nekorektni zobrazovani nazvu mesta (ulice jsou v poradku cesky)

  Zkousel jsem v rezimu „Cyklista“ v Nastaveni obrazovky Vektorovy vykreslovac nastavit na cyklotrasy a bicykl a zobrazovani nazvu mesta spatne, pak jsem tedy zkusmo nahodil Vektorovy vykreslovac Cycle-map a ejhle nazev mesta byl razem cesky ! A cyklostezky pri tomto vykreslovaci jsou ruzove.

  U rezimu „Pesi“ ale zkousim cokoli /chuze, turisticke, turisticke2/ a porad se zobrazuje nazev v ruznych zvetsenich v azbuce. Takze mam pocit, ze to muze zpusobovat ten vektorovy vykreslovac.

  Zkus se na to podivat.

  Diky

  • avatar

   Jestli se změnil formát vykreslovačů, což je možné, nemohl jsem na to přijít, jelikož je už nepoužívám. Doporučuji přejít na tento systém http://osmand.cz/2013/08/cykloturisticke-trasy-v-zakladu/ Není IMHO tak hezký jako ten můj (sakra tohle zní hodně divně), ale je to standard a bude zobrazovat vždy dobře.
   Pro opravu našich bude potřeba porovnat vykreslovače s defaultem a opravit změny … to neudělám hned.

  • avatar

   Aha, tak jsem to nastavil podle systemu, jak jsi psal, cyklo i turisticke trasy se vykresluji a problem s azbukou v nazvu mesta zmizel. Takze to vypada na to, ze ty vykreslovace, co se tam rucne podhazovaly, maji v sobe neco, co zpusobuje to spatne zobrazovani nazvu mesta.
   Diky

  • avatar

   Tak jsem se chtěl dnes na tu azbuku podívat a nejsem schopen chybu nijak nasimulovat. Vytáhl jsem kvůli tomu můj starý SGS1 (Android 2.3.6) kde mám instalované naše zobrazovače (mám ho jen na kolo jako GPS a od léta jsem ho nepoužíval). Po aktualizaci OA a všech map fungují zobrazovače naprosto bez chyby ve všech zoomech. Jediná (zanedbatelná) anomálie je zobrazování Č. Budějovic od zoomu 10 a menším jako Budweis, tedy anglicky. Ale všechny města okolo jsou dál česky což je úsměvné. Azbuku se mi bohužel nijak vyvolat nijak nepodařilo. Zkoušeno jak na kolo tak na pěší. Ještě zkusím zaktualizovat samotné podklady Cz-kct a Cz-zyklo, ty mám loňské.
   Edit: Tak „nepomohlo“, ani po instalaci aktuálních map se chyba neprojevila.

QR Code Business Card