Úno 072013
 
stinovani

Stínování jako offline překryv

Jak se blíží vydání další verze OsmAnd, začínají se objevovat také novinky. A jako obvykle nejsou zanedbatelné. Hlavním trhákem je podle mého názoru stínování hor jako offline překryvná vrstva. Když k tomu připočítáme již stávající možnost přidat vrstevnice ….. kdeže jsem to psal, že bude dlouho trvat než z OsmAndu bude turistická navigace?? No dávno to není a jsme zase o velký krok blíž.

Podívejme se jak stínování hor zprovoznit. Než začneme stahovat samotné mapové podklady je potřeba spustit modul Online mapy … ne nebojte, jedná se skutečně o offline překryv. V nastavení – offline data – vyberte typ map (zatím ve vývojové verzi nepřeložený) Hillshade overlays, jako je to vidět na druhém obrázku.

Zapnutí modulu online map Mapové podklady stínovaných hor

Zde si jako obvykle ve standardních mapách vyberte mapové podklady ke stažení a mapy stáhněte. Na příkladu je vidět, že mám již nějaké mapy stažené. Po stažení se přesuňte na mapu a zvolte výběr mapy (modrým glóbem v pravém horním rohu, pokud ho tam nemáte, zapněte si ikonu v nastavení obrazovky …. ozubené kolo vpravo nahoře). Ve výběru map zvolte Překryvnou mapu.

Seznam map Zapnutí překryvu

Vyberte jeden ze stažených podkladů. Já vybírám Slovensko.

Výběr mapy Prvotní zobrazení se stínem

V ten moment se zobrazí na mapě stínování s posuvníkem kterým se nastavuje sytost stínu. Posuňme tedy posuvník do polohy která vyhovuje našim představám a posuvník vypněte křížkem vpravo od něj.

Nastavení sytosti stínu

 

Na závěr ještě porovnání mapy bez stínování a se zapnutým stínováním hor.

Původní mapa Výsledná mapa

 

Úspěšné lezení po kopcích 😉

  2 komentáře na “Stínované hory ve verzi 1.1.2”

  1. avatar

    Zdarec, prosím o radu: mě se nabízí jen běžné a silniční mapy, nevíte jak nastavit i ty ostatní typy?

    Díky, Pitris

QR Code Business Card