Čvn 182012
 

Ve vývojové verzi OsmAnd 0.8 nejenže dočasně nefunguje offline navigace, ale zmizely i některé nabídky na které jsme byli zvyklí. Ale není se čeho bát, zdá se, že jen dochází k překopání některých principů nabídek programu a tak se některé volby přesunují do pluginů. Může to být třeba reakce na stížnosti na přílišnou složitost nabídek. Ale ať už je to jak chce, ve výsledku to je dobrá volba, jelikož se nabídky zpřehlední a nebudou překážet nevyužívané funkce. Také možnost psát pluginy dalšími vývojáři by mohla být zajímavá možnost, a tím posouvat vývoj OsmAnd zase o něco dál.

Takže seznam pluginů, neboli Plugin manager, najdete hned v hlavním Nastavení dole, a po aktivaci pluginu jeho text zezelená. Kdo nepoužívá vývojovou verzi, změny se mu objeví až ve stabilní verzi Osmand 0.8

Plugin Manager Plugin Manager

Aktualizace 18.6.2012

Plugin manager je již plně počeštěn, jmenuje se Správce modulů a doznal grafických úprav

Správce modulů Správce modulů

  2 komentáře na “Plugin manager (Správce modulů)”

  1. avatar

    Trochu mě překvapilo,že se do pluginů přesunuly i poměrně zásadní funkce. Dělá to na mě dojem jakoby vývojáři připravovali možnost zpoplatnění takovýchto „přídavků“. Velice rád bych se pletl a myslím si, že pro svobodný software by byla tato forma dotace nedůstojná.

  2. avatar

    Mno, tvůj názor by nebyl zcela od věci, kdyby nebyl v některých verzích OA (OsmAnd) zcela zadarmo. Vzhledem k tomu, že existuje placená verze, další zpoplatnění by si mohl OA tesat pěkný křížek a tak tomu moc nevěřím, nicméně další omezení neplacené verze by bylo možná reálnější, jak by se dalo s pluginy naložit. Spíše ale stále doufám, že se jedná jen o systémovou úpravu pro možnost dalšího rozšíření OA, která nemá žádné jiné, „negativní“ cíle.

QR Code Business Card